baza dydaktyczna

Studenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii mogą korzystać z nowoczesnej bazy dydaktycznej, która mieści się w zespole dwóch budynków przy ulicy Nieszawskiej 19 w Poznaniu. Powierzchnia użytkowa starej części dydaktycznej wynosi 5.455,08 m² natomiast nowa część biblioteczno- administracyjna oddana do użytku w 2008 roku zajmuje 1296,51 m².

Na parterze nowej części , w obszernym holu znajduje się recepcja a na przeciwko Biuro Podawcze. Stąd można dotrzeć windą panoramiczną na każde piętro starej lub nowej części budynku. Dzięki temu studenci mający problemy z poruszaniem się mogą samodzielnie dotrzeć do każdej sali wykładowej czy ćwiczeniowej.

W przyziemiu mieści się sklep ze skryptami, punkt ksero oraz szatnie z szafkami dla wszystkich studentów studiów dziennych.

Na I piętrze studenci mogą korzystać z przestronnej biblioteki o powierzchni 347,5 m2.

Na II piętrze nowej części znajduje się rektorat, czyli gabinety prorektorów, kwestora, dyrektora ds. administracyjnych i radcy prawnego.

Na ostatniej III kondygnacji budynku znajdują się dwa wygodne apartamenty dla dojeżdżających wykładowców.

W starej części budynku Uczelnia posiada z prawej strony parteru pomieszczenia administracyjne: Dział Obsługi Studenta, biuro Prorektora ds. Studiów Niestacjonarnych, biuro Działu Praktyk Krajowych oraz Zagranicznych, Pracownia Gastronomiczna z lustrzanym sufitem pozwalająca studentom obserwować technologię przygotowywania potraw, sala ta jest wykorzystywana do prowadzenia zajęć z przedmiotów związanych z żywieniem człowieka, w dalszej części parteru znajduje się biuro Dz. Marketingu i pomieszczenia Dz. Księgowości, Dz. Dokumentacji oraz Biuro Kasjera. Z lewej strony korytarza na parterze Uczelni znajduje się biuro Dz. Gospodarczego w dalszej części Sala Ćwiczeń Barmańskich, Biuro Kierownika części gastronomicznej i Restauracja Wersal. W głębi korytarza znajduje się nowoczesna restauracja filmowa Beverly Hills wraz z profesjonalnym zapleczem kuchennym, gdzie studenci specjalności Hotelarstwo i Gastronomia uczą się przygotowywania potraw i obsługi konsumenta. W usytuowanym obok Ogrodzie Zimowym, miła atmosfera sprzyja odpoczynkowi i zachęca do integracyjnych spotkań.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie studentów zajęciami z zakresu usprawnień ruchowych, Uczelnia oddała do dyspozycji salę fitness, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń.

Wszystkie sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny i środki dydaktyczne. Uczelnia korzysta również z wynajmu miejskich obiektów sportowych m.in. sal gimnastycznych, basenu, sali sportowej, kortów tenisowych.

WSHiG w Poznaniu

ul. Nieszawska 19
61-022 Poznań

tel. +48 61 87 11 530
fax.+48 61 87 11 533